Facebook Pixel Πάτησαν Αγκάνθο... ΑΕΚ-Άρης 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-09-16 22:26:00

Πάτησαν Αγκάνθο... ΑΕΚ-Άρης 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης φέρνει το ματς στα ίσια με το γκολ του Αγκάνθο στο 74'. Η ΑΕΚ είχε προηγηθεί με τον Γιάγκο στο 58'. Live η μετάδοση από τον σκύλο.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

94' Κίτρινη στον Διούδη.

94' Κίτρινη στον Γιαννιώτα.

92' Σουτ του Κουτρουμπή πάνω στον Διούδη.

90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

89' Κίτρινη στον Βαλεντίνο Βλάχο.

85' Σέντρα του Κοντοέ από αριστέρα, ο Φουρτάδο έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Διούδης είχε σωστή τοποθέτηση και μπόκαρε την μπάλα.

83' Κίτρινη κάρτα στον Νταμαρλή.

80' -Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Φουρτάδο στη θέση του Γκερέιρο. Φουλ επιθετικό σχήμα από Βαγγέλη Βλάχο για να πάρει τη νίκη.

78' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδημητρίου.

74' Γκολ για τον Άρη: Εκπληκτική κάθετη μπαλιά του Καπετάνου και ο Αγκάνθο τελείωσε όμορφα το τετ α τετ για να ισοφαρίσει. 1-1

73' -Τρίτη αλλαγή για τον Αρη. Ο Γκέσιος στη θέση του Παπαστεριανού.

70' Σουτ του Γκερέιρο άουτ.

65' Δεύτερη (και πάλι αναγκαστική)αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Παπαδημητρίου αντί του Φούντα.

63' Κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο.

59' -Αλλαγή για τον Αρη. Ο Ασλανίδης στη θέση του Γιαννίτση.

58' Γκολ για την ΑΕΚ: Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ρίκκα, ο Γιάγκο πήδηξε πιο ψηλά απ' όλους ανοίγοντας το σκορ. Πρώτο γκολ για την Ένωση στο φετινό πρωτάθλημα.

56' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: ο Βλάχος έβγαλε στον Κατίδη, αυτός με την μία στον Κατσικοκέρη που πλάσαρε στα περιστέρια μπροστά από τον Διούδη.

52' Κίτρινη στον Κατίδη.

47' Γύρισμα του Βλάχου από δεξιά, ο Κατίδης έκανε ωραίο στοπάρισμα της μπάλας και έπιασε το σουτ το οποίο έφυγε για λίγο άουτ. Αν έμπαινε θα μιλούσαμε για γκολάρα...

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

-Αλλαγή για τον Άρη: Έξω ο Παντίδο, μέσα ο Νταμαρλής

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45' Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

41' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Λαγού ο Κατίδης. Κάποιος έχει ματιάσει τον Λαγό, ο οποίος είχε τραυματιστεί και στην Ξάνθη.

40' Kίτρινη στον Κουτρουμπή.

40' Η κατοχή ανέβηκε σε 60-40 υπέρ της ΑΕΚ.

37' Ωραία μπαλιά του Ρίκκα στον Κατσικοκέρη, ο οποίος ίσα-ίσα που ακούμπησε την μπάλα, αλλά ο Διούδης δεν ξεγελάστηκε και μπλόκαρε την μπάλα.

36' Πολύ σκληρά μαρκαρίσματα εκ μέρους των παικτών του Άρη.

34' Κίτρινη στον Κοέλιο.

32' Ωραία μπάλια του Κορδέρο, ο οποίος έβγαλε τον Φούντα απέναντι από τον Διούδη, αλλά το σουτ του 17χρονου μέσου πέρασε για λίγο άουτ, βρίσκοντας την δεξιά εξωτερική πλευρά των δικτύων.

29' Κακή σέντρα του Φούντα από δεξιά με την μπάλα να φεύγει άουτ.

28' Κίτρινη στον Παντίδο.

27' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Γκερέιρο από αριστερά, έδιωξε ο Παπαζαχαρίας.

25' 58%-42% η κατοχή υπέρ της ΑΕΚ.

24' Με δέκα η ΑΕΚ καθότι ο Γιάγκο ζήτησε να αλλάξει παπούτσι.

18' Ο Λαγός κερδίζει ένα φάουλ σε καλή θέση στην αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής.

13' Σουτ του Κορδέρο αποκρούει ο Διούδης στην αριστερή γωνιά του.

12' Προϋποθέσεις για γκολ από τον Κοντοέ, του οποίου η πάσα στον Κατσικοκέρη ανακόπηκε...

3' Ωραία ενέργεια του Φούντα από δεξιά και σέντρα, για να απομακρύνει με το ένα χέρι ο Διούδης.

1' Έναρξη αγώνα. Στη σέντρα ο 'Αρης. Το παιχνίδι ξεκινά και για τα 5 πρώτα λεπτά δεν θα υπάρχει live εξέλιξη του αγώνα λόγω διαμαρτυρίας της ΕΣΗΕΑ και του ΠΣΑΤ για τις συνεχιζόμενες επιθέσεις σε αθλητικούς συντάκτες.

ΑΕΚ (Βλάχος): Κωνσταντόπουλος, Β. Βλάχος, Κουτρουμπής, Γιάγκο, Κοντοές, Κορδέρο, Ρίκκα, Γκερέιρο, Λαγός, Κατσικοκέρης, Φούντας

Άρης (Κατσαβάκης): Διούδης, Ψυχογιός, Παντίδο, Παπαζαχαρίας, Γιαννίτσης, Πουλίδο, Κοέλιο, Παπαστεριανός, Καπετάνος, Γιαννιώτας, Ανγκάνθο.