Facebook Pixel "Πετάει" η Αϊντραχτ!
| 2012-09-16 20:52:00

"Πετάει" η Αϊντραχτ!

Η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης έκανε το 3x3 επικρατώντας του Αμβούργου με 3-2, με την ομάδα του Ράφαελ Φαν ντερ Φάαρτ να παίζει με δέκα παίκτες για 45 λεπτά, αλλά πλέον είναι στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας έχοντας μόνο ήττες.

Η Άιντραχτ έκανε δυνατό ξεκίνημα και προηγήθηκε 2-0 με γκολ στο 13’( Ινουί) και στο 18’ (Οκέαν) αλλά το Αμβούργο απάντησε στο 45’ με τον Βέστερμαν. Η απευθείας κόκκινη κάρτα του Γίρατσεκ όμως στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, «ψαλίδισε» σημαντικά τις ελπίδες των φιλοξενούμενων για κάτι καλύτερο.

Το γκολ του Άιγκνερ στο 53ο λεπτό έδειξε να γέρνει οριστικά την πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων, αλλά το Αμβούργο έδειξε σφυγμό και δέκα λεπτά αργότερα μείωσε εκ νέου με τον Σον.

Πηγή: sport-fm.gr