Facebook Pixel Δυνατό χαστούκι για Σίτι!
| 2012-09-26 00:53:00

Δυνατό χαστούκι για Σίτι!

Μία μεγάλη πρόκριση στο Λιγκ Καπ της Αγγλίας πανηγύρισε η Άστον Βίλα, η οποία απέκλεισε στην παράταση με 3-2 τη Μάντσεστερ Σίτι!

Η κανονική διάρκεια του ματς έληξε ισόπαλη με σκορ 2-2. Ο Μπαλοτέλι στο 27΄ έκανε το 1-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 59’ με αυτογκόλ του Μπάρι. Ο Κολάροβ στο 64’ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους, ωστόσο ο Αγκμπονλάχορ ισοφάρισε σε 2-2 στο 70.

Έτσι λοιπόν, το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, όπου ο Ενζογκμπιά στο 96’ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και πέταξε εκτός διοργάνωσης τους Πολίτες!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Λιντς - Έβερτον 2-1
4' Γουάιτ, 69' Όστιν - 81' Ντιστίν

Τσέλσι - Γουλβς 6-0
4' Κέχιλ, 8' Μπερτράντ, 17' Μάτα, 53' πεν. Ρομέου, 58' Τόρες, 71' Μόουζες

Κρόουλι - Σουόνσι 2-3
45' Σίμπσον, 62' Ακπαν - 27' Μίκου, 74' Γκράαμ, 90' Μονκ

ΜΚ Ντονς - Σάντερλαντ 0-2
54' Γκάρντνερ, 82' ΜακΚλιν

Πρέστον - Μίντλεσμπρο 1-3
40' Κινγκ - 13' Λεντέσμα, 18' Ζεμάμα, 61' Σμόλγουντ

Σαουθάμπτον - Σέφιλντ Γουεν. 2-0
30', 78' πεν. Ροντρίγκες

Μάντσεστερ Σίτι - Άστον Βίλα 2-3
(27' Μπαλοτέλι, 64' Κολάροβ - 59' αυτ. Μπάρι, 70' Αγκμπονλάχορ, 96' Ενζογκμπιά)

Γουέστ Χαμ - Γουίγκαν 1-4
7' Μαϊγκά - 14', 41', Μποσέλι, 38' Ραμίς, 84'πεν. Γκόμες

Σουίντον - Μπέρνλι 3-1
19' Μπένσον, 42' Γουίλιαμς, 83' Άτσιμπαλντ - 74' Όστιν