Facebook Pixel Πανιώνιος-ΑΕΚ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-09-29 19:05:00

Πανιώνιος-ΑΕΚ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Λεωνίδας Καμπάνταης ανοίγει το σκορ στην Πλατεία σκοράροντας κόντρα στην πρώην ομάδα του. Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα της Νέας Σμύρνης.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

93' Κίτρινη στον Ανδράλα

92' -Tρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο: Έξω ο Κολοβός, μέσα ο Αυλωνίτης.

90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

89' Κίτρινη στον Ρόβα

87' Δεύτερη κίτρινη κάρτα για  τον Φούντα. Με 10 η ΑΕΚ μέχρι το τέλος.

85' Σουτ του Φούντα άουτ.

83' Σουτ του Φούντα στα περιστέρια... Πολύ βεβιασμένη ενέργεια από τον 17χρονο μέσο ο οποίος είχε και άλλο χώρο για να απειλήσει.

79' Κεφαλια του Τσίτα από κοντά, μπλόκαρε ο Περιστερίδης.

78' -Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο: Ο Ανδράλας στη θέση του Γουνδουλάκη.

71' Κίτρινη στον Γκερέιρο.

70' Καταπληκτική απόκρουση από τον Αραμπατζή ο οποίος διώχνει με φοβερή εκτίναξη σε κόρνερ το σουτ του Κολοβού. Θύμισε Ατματσίδη ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ...

69' Κίτρινη στον Φούντα.

68' Κίτρινη στον Αρκούδα.

67' -Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Τσίτας αντί του Ρίκκα.

63' Κίτρινη στον Κολοβό.

59' -Αλλαγή για τον Πανιώνιο: Ο Μιλοβάνοβιτς αντί του Μενδρινού.

55' Ύστερα από σουτ του Φούντα, ο Περιστερίδης έχασε την μπάλα από τα χέρια του, ο Φουρτάδο σκόραρε, αλλά ο Αρετόπουλος σωστά δεν το κατακυρώνει, αφού ο παίκτης της ΑΕΚ ήταν σε θέση οφσάιντ.

52' Κίτρινη στον Ρίκκα

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

Περνάνε στο ματς για την ΑΕΚ: Γκερέιρο, Φούντας και αποχωρούν Μπουγαΐδης, Κουρέλλας. Ο Γιάγκο γυρνάει στόπερ και το αλλάζει σε 4-3-3

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

45+1' Κίτρινη στον Μπουγαΐδη.

42' Κίτρινη κάρτα στον Γουνδουλάκη.

40' Φοβερό μακρινό σουτ του Κατίδη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Περιστερίδη και κατέληξε άουτ.

33' Καρφωτή κεφαλιά του Αραβίδη, η μπάλα για λίγο άουτ.

29' Κίτρινη στον Κοντοέ.

23' Κίτρινη κάρτα στον Κατίδη.

16' Γκολ για τον Πανιώνιο:  Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και αναμπουμπούλα στην άμυνα της ΑΕΚ, η μπάλα έφτασε στον Καμπάνταη, ο οποίος από κοντά "σκότωσε" την πρώην του ομάδα για το 1-0.

14' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι. Ο Γουνδουλάκης βρήκε πεδίο βολής εκτός περιοχής έπιασε καλό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε για λίγο άουτ.

10' Σχόλιο: Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στον αγώνα χωρίς να έχει συμβεί μια αξιόλογη φάση. Η ΑΕΚ έχει μια υποτυπώδη κατοχή της μπάλας, έχοντας εγκλωβίσει τον Πανιώνιο στα καρέ του, χωρίς ωστόσο να τον έχει απειλήσει μέχρι στιγμής...

1' Έναρξη του αγώνα.

Oι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Πανιώνιος (Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Σπυρόπουλος, Κουλουχέρης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Ρόβας, Γουνδουλάκης, Μενδρινός, Αραβίδης, Κολοβός, Καμπάνταης

ΑΕΚ (Βλάχος): Αραμπατζής, Αρκούδας, Μπουγαΐδης, Κουτρουμπής, Κοντοές, Γιάγκο, Ρίκκα, Γροντής, Κουρέλλας, Κατίδης, Φουρτάδο