Facebook Pixel Άρης-Πλατανιάς 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-10-07 19:59:00

Άρης-Πλατανιάς 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Κάλαϊτζιτς ανοίγει το σκορ για τους Κρητικούς στο Βικελίδης. Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα.

93' ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

89' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μιρτσέτα στη θέση του Ουκάρ.

84' Ο Γκέσιος έκανε το σουτ από πλάγια, αυτό ήταν αδύναμο και ο Κηπουρός έπεσε για να μπλοκάρει δίχως πρόβλημα την μπάλα.

81' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ναζλίδης αντί του Αναστασάκου.

78' Ο Πλατανιάς πέτυχε και τρίτο γκολ, αλλά ο Δελφάκης το ακύρωσε. Για οφσάιντ ακυρώθηκε το τρίτο γκολ του Πλατανιά, επειδή θεωρήθηκε ότι ο Κάλαϊτζιτς ήταν σε θέση οφσάιντ δίχως αυτό να ισχύει. Άλλο ένα λάθος από τον συγκεκριμένο βοηθό.

74' Ένα σουτ του Αγκάνθο από πολύ μακριά, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Κηπουρού.

71' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Παπαστεριανός αντί του Νταμαρλή.

66' ΓΚΟΛ 0-2 ο Πλατανιάς. Ο Κανακούδης γύρισε την μπάλα από αριστερά και ο Ουντότζι σκόραρε από κοντά όντας αφύλακτος.

62' Αλλαγή και για τον Άρη. Ο Κανούλας αντί του Κοέλιο.

61' Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γκαστόν Γκονζάλες αντί του Μαρτσάκη.

61' Ωραία ντρίμπλα του Σουνά, έκανε και το σουτ έχοντας ξεμαρκαριστεί, αλλά πλάσαρε άουτ.

55' Σουτ του Καπετάνου, η μπάλα κόντραρε, στη συνέχεια ο Αγκάνθο έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία του Κηπουρού.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

-Αλλαγή για τον Άρη. Ο Γκέσιος αντί του Ασλανίδη.

45' Λήξη ημιχρόνου

41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Τετ α τετ ο Αναστασάκος με τον Βελλίδη, ο φορ του Πλατανιά έκανε το πλασέ και ο γκολκίπερ του Άρη απέκρουσε.

36' Γκολ ο Πλατανιάς: Ο Πλατανιάς βγήκε ωραία στην επίθεση και με ωραίο σουτ του Κάλαϊτζιτς έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ στο «Βικελίδης».

28' Σουτ του Κάλαϊτζιτς, λίγο δίπλα από την εστία του Βελλίδη.

17' Σουτ του Ασλανίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κηπουρού.

12' Λάθος του Ψυχογιού, ο Μαρτσάκης έκανε το πλασέ, ο Βελλίδης μπλόκαρε την μπάλα με διπλή προσπάθεια.

2' Πρώτη επιθετική προσπάθεια για τον Άρη. Ο Αγκάνθο έπιασε μια κεφαλιά, άουτ δίχως να απειλήσει ιδιαίτερα τον Κηπουρό.

1' Σέντρα στο παιχνίδι

Άρης (Κατσαβάκης): Βελλίδης, Παπαζαχαρίας, Αγκάνθο, Καπετάνος, Πουλίδο, Μαργαρίτης, Σούνας, Νταμαρλής, Ασλανίδης, Ψυχογιός, Κοέλιο.

Πλατανιάς (Χατζηνικολάου): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Τζάνης, Ντόε, Κάλαϊτζιτς, Ουκάρ, Αγκιλέρα, Αναστασάκος, Ουντότζι, Μαρτσάκης