Facebook Pixel ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-10-20 21:15:00

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Με κεφαλιά του Αθανασιάδη στο 51' ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ. Με 10 οι γηπεδούχοι από το 69' λόγω της αποβολής του Λώρενς. Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα της Τούμπας.

91' -Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Κίτσιου αντί του Κλάους.

Τρία λεπτά καθυστερήσεων

90' Κίτρινη στον Χακόμπο

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

93' Απίστευτο μακρινό σουτ του Σταφυλίδη, εξίσου καταπληκτική απόκρουση του Αραμπατζή.

89' Κίτρινη κάρτα στον Κουρέλλα.

86' Εκτελέστηκε το έμμεσο, αλλά το σουτ του Σαλπιγγίδη ήταν πολύ δυνατό και έφυγε ψηλά άουτ.

85' Έμμεσο υπέρ του ΠΑΟΚ. Ο Αρκούδας είχε την μπάλα στα πόδια, πήγε να διώξει υπό την πίεση του Σαλπιγγίδη, ο Αραμπατζής πήγε να μαζέψει και το έκανε με αποτέλεσμα ο Θάνος να δώσει παράβαση.

81' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Έξω ο Φέτσης, μέσα ο Κουρέλλας.

80' Σέντρα του Σταφυλίδη από αριστερά, ο Σαλπιγγίδης βρήκε την μπάλα με τον ώμο αλλά έφυγε άουτ.

78' Σέντρα του Αρκούδα από δεξιά, η μπάλα στην αγκαλιά του Χακόμπο.

77' Κίτρινη στον Λαγό για θέατρο. Άρχισε το θέατρο σκιών στην Τούμπα. Επικές ερμηνείες για... ένα πέναλτι.

Φωτιά πήρε το τσεπάκι του Θάνου στο δεύτερο μέρος.

70' Κίτρινη στον Φέτση.

69' Δεύτερη κίτρινη στον Λώρενς από τον Θάνο καθώς θεώρησε ότι έκανε θέατρο εκβιάζοντας πέναλτι. Με 10 ο ΠΑΟΚ.

67' -Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Σταφυλίδης στη θέση του Λίνο.

66' -Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ: Φουρτάδο αντί του Φούντα και Παυλής στη θέση του Κατίδη.

65' Κίτρινη στον Λώρενς

60' Σέντρα του Έτο από δεξιά ο Σαλπιγγίδης έπιασε το ψαλιδάκι στο ύψος του πέναλτι, αλλα΄η μπάλα πέρασε για λίγο άουτ. Ωραία ενέργεια από τον Σάλπι.

59' Σουτ του Αρκούδα άουτ.

56' Καλό σουτ του Φούντα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ λίγο πιο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χακόμπο.

53' Κίτρινη στον Κοντοέ.

51' Γκολ για τον ΠΑΟΚ: Ο Αθανασιάδης με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Έτο ανοίγει το σκορ.

49' Σουτ του Φέτση εκτός... Τούμπας η μπάλα.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

- Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Ρομπέρ.

45'+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

45' Ο Φούντας σούτερ, η μπάλα κόντραρε στον Κατσικά και έφυγε κόρνερ.

33' Πρώτη φάση στον αγώνα, από πλευράς ΑΕΚ! Ο Λαγός έκανε σέντρα σουτ από δεξιά και ο Χακόμπο έδιωξε θεαματικά σε κόρνερ.

27' 16 λάθη έχει ο ΠΑΟΚ, 13 η ΑΕΚ.

21' Υποψία... φάσης. Ο Φωτάκης έβγαλε στον Έτο, ο οποίος μπήκε στην περιοχή της ΑΕΚ από δεξιά, αλλά ο Γιάγκο έδιωξε και στη συνέχεια της φάσης ο Αθανασιάδης έκανε φάουλ.

20' Ίδια εικόνα στο ματς. Πιο βαρετό ΠΑΟΚ-ΑΕΚ δεν έχουμε ξαναδεί...

19' 73% - 27% η κατοχή της μπάλας...

15' Παραμένει χωρίς φάση το παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ είναι πιο κινητικός με την ΑΕΚ να περιορίζεται στην άμυνα...

10' Σχόλιο: Ταμπουρωμένη από το κέντρο και πίσω η ΑΕΚ. Ο Λίνεν έχει τοποθετήσει 6 παίκτες στο κέντρο με τον Κατίδη και τον Φούντα να μαρκάρουν την πρώτη μπάλα. Δυσκολεύεται ο ΠΑΟΚ να περάσει μπαλιές προς τον Κλάους και τον Λώρενς. Μία πέρασε στον Αθανασιάδη στο 4', αλλά ο επιθετικός των γηπεδούχων ήταν οφσάιντ.

5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Καμιά ομάδα δεν έχει κάνει κάτι αξιόλογο...

1' Έναρξη αγώνα

ΠΑΟΚ (Δώνης): Χακόμπο, Κατσικάς, Ρομπέρ, Λίνο, Φωτάκης, Λόρενς, Λαζάρ, Κάτσε, Κουμάλο, Αθανασιάδης, Ετο.

ΑΕΚ (Λίνεν): Αραμπατζής, Κοντοές, Γιάγκο, Κορδέρο, Κατίδης, Λαγός, Φούντας, Φέτσης, Βλάχος, Αρκούδας, Κουτρουμπής.