Facebook Pixel Το βιολί της η Μάλαγα!
| 2012-10-20 20:05:00

Το βιολί της η Μάλαγα!

Η Μάλαγα εξακολουθεί να φιγουράρει στην 3η θέση του πίνακα της βαθμολογίας της Primera Division, μετά τη νίκη 2-1 επί της Βαγιαδολίδ στο "Ροσαλέδα", με πρωταγωνιστή τον Χοακίν.

Ο Ισπανός ακραίος επιθετικός ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι που κέρδισε ο Χαβιέρ Σαβιόλα στο 86ο λεπτό, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια και φαινομενικά στερούσε τη νίκη από τους γηπεδούχους. Δύο λεπτά αργότερα, όμως, ο έμπειρος άσος με ατομική ενέργεια έκανε το 2-1 και έδωσε ακόμα ένα "τρίποντο" στην ομάδα της Ανδαλουσίας.

Η εμφάνισή της, πάντως, δεν ήταν η καλύτερη φετινή, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν κεφάλι στο σκορ με το Μανούτσο στο 9'. Ο MVP τη φετινή σεζόν, όμως, Ίσκο, έγινε και 1ος σκόρερ φτάνοντας τα 4 τέρματα με αυτό που σημείωσε στο 37' και μετά την ισοφάριση, οι γηπεδούχοι απειλήθηκαν ελάχιστα. Το παιχνίδι δεν είχε πολλές ευκαιρίες στη συνέχεια, με συνέπεια όλα να κριθούν στο τελευταίο δεκάλεπτο από τα... κέφια του Χοακίν.

Πηγή: contra.gr