Facebook Pixel Πανθρακικός-ΠΑΣ 0-3 (TEΛΙΚΟ)
| 2012-10-21 19:50:00

Πανθρακικός-ΠΑΣ 0-3 (TEΛΙΚΟ)

Ο Κοροβέσης καθαρίζει τη νίκη για τα Γιάννινα κάνοντας το 0-3 στο 73'. Τσουκαλάς (45'), και Ίλιτς (9'), τα άλλα γκολ των φιλοξενούμενων. Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα της Κομοτηνής.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90' Η κεφαλιά του Κοντογουλίδη βγήκε έξω.

73' Γκολ για τον ΠΑΣ: Ο Κοροβέσης με πλασέ από κοντά κάνει το 0-3 κλειδώνοντας τη νίκη για τους Γιαννιώτες.

72' Ο Αντίλοβιτς μπλοκάρει το φάουλ του Ντε Βισέντι.

66' Ο Φεγκρούς μπλοκάρει το σουτ του Βαϊρουά που μετά από κόντρα πήρε ύψος.

59' Kεφαλιά του Κυβελίδη άουτ.

53' Ο Κυβελίδης μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή και σουτάρει με την μπάλα να πηγαίνει πάνω στον Οικονόμου και από εκεί κόρνερ.

50' Η κεφαλιά του Κυβελίδη στο δεύτερο δοκάρι μετά από κόρνερ του Βαϊρουά με την μπάλα να φεύγει άουτ. Δεν δείχνει σε καλή κατάσταση ο Φεγκρούς στο ξεκίνημα της επανάληψη καθώς πάλι ήταν εκτός θέσης και φάσης.

46' Έναξη δευτέρου μέρους

45' Γκολ για τα Γιάννινα: Ο Ίλιτς έδωσε πολύ ωραία στον Τσουκαλά στο 45' με τον παίκτη του ΠΑΣ να εκτελεί όμορφα και ψύχραιμα για το 2ο γκολ της ομάδας του.

33' Η κεφαλιά του Κοροβέση θα βγει άουτ.

25' Ο Φεγκρούς αποκρούει το πέναλτι του Βαϊρουά με πολύ καλή επέμβαση!

24' Πέναλτι δίνει ο Τριτσώνης. Το πέναλτι το κέρδισε ο Μουνάφο από τον Οικονόμου. Και το ριπλέι έδειξε πως υπήρξε παράβαση καθώς ο παίκτης του ΠΑΣ... γκρέμισε τον αντίπαλό του.

17' Ο Βαϊρουά επιχειρεί ένα σουτ που θα βγει άουτ.

16' Ένα λάθος γύρισμα του Μιχαήλ υποχρέωσε τον Φεγκρούς να διώξει την μπάλα με τα πόδια.

9' Γκολ για τον ΠΑΣ: Ο Μπράνα Ίλιτς ανοίγει το σκορ στο 9ο λεπτό με ένα σουτ από τα πλάγια με τον Αντίλοβιτς να αποκρούει στέλνοντας την μπάλα προς τα δίχτυα. Καθαρά γκολ που προήλθε από λάθος του πορτιέρε.

5' Ο Φεγκρούς βγήκε έγκαιρα από την εστία του και έδιωξε μακριά και σωτήρια την μπάλα προ του Κοντογουλίδη.

1' σέντρα στο παιχνίδι

Πανθρακικός: Αντίλοβιτς, Μελίσσης, Χρήστου, Τσερφά, Σαρακτσάνος, Μουναφό, Λαδάκης, Μπαϊκαρά, Λουσέρο, Βαϊρουά, Κοντογουλίδης

ΠΑΣ Γιάννινα: Φεγκρούς, Κολοβέτσιος, Πάντος, Οικονόμου, Μιχαήλ, Λιλά, Τσουκαλάς, Γεωργίου, Κοροβέσης, Ίλιτς.