Facebook Pixel Ίδρωσε, αλλά νίκησε η Άρσεναλ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2012-10-27 19:28:00

Ίδρωσε, αλλά νίκησε η Άρσεναλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Αν και δυσκολεύτηκε πάρα πολύ, η Άρσεναλ με ένα αρκετά τυχερό γκολ του Αρτέτα στο 84', λύγισε την μαχητικότατη ΚΠΡ, που έπαιζε με 10 παίκτες στα δέκα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Οι «κανονιέρηδες» ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και παρότι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, δεν μπόρεσαν να σκοράρουν νωρίτερα, αφού ο Ζούλιο Σέζαρ είχε... κατεβάσει ρολά για τους φιλοξενούμενους. Ωστόσο, στο 79' μετά την αποβολή του Στεφάν Μ'Μπιά, η Άρσεναλ πίεσε ακόμα περισσότερο και μετά από φάση διαρκείας και μία ηρωική απόκρουση του Σέζαρ, ο Αρτέτα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 1-0.

Σπουδαίο ματς ανάμεσα στη Ρέντινγκ και την Φούλαμ, το οποίο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 3-3 με εντυπωσιακή εξέλιξη και τέσσερα γκολ στα τελευταία 15 λεπτά!

Αποτελέσματα:

Σάββατο

Άστον Βίλα - Νόριτς 1-1 (27' Μπεντέκ / 79' Μάικλ Τέρνερ)

Άρσεναλ - ΚΠΡ 1-0 (84' Αρτέτα)

Ρέντινγκ - Φούλαμ 3-3 (26' Λάιγκερτγουντ, 85' Μακλίρι, 90' Ρόμπσον-Κάνου / 61' Μπράιαν Ρουίς, 77' Μπέιρντ, 88' Μπερμπάτοφ)

Στόουκ - Σάντερλαντ 0-0

Γουίγκαν - Γουέστ Χαμ 2-1 (8' Ράμις, 47' ΜακΆρθουρ / 93' Τόμκινς)

Μάντσεστερ Σίτι - Σουόνσι (19:30)