Facebook Pixel Βέροια – Ξάνθη: 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-10-28 20:08:00

Βέροια – Ξάνθη: 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Βέροιας με την Ξάνθη. Δυνατή βροχή σε όλη την διάρκεια του ματς, με δέκα ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι. Η εξέλιξη του ματς από τον sportdog.

90+3' Τέλος της αναμέτρησης

87
' Ολιγόλεπτη διακοπή είχαμε λόγω τραυματισμού του Καλί. Συνεχίζει κανονικά...

78' Κίτρινη κάρτα στον Καζούμπα

76' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου έξω από την περιοχή, άουτ.

73' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μαρκόφσκι έστρωσε με το στήθος την μπάλα στον Μάνταλο, που έκανε ένα σουτ, αλλά αυτό ήταν αδύναμο και ο Λόπεζ μπλόκαρε την μπάλα.

70' Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Καλτσάς αντί του Ιωάννου.

65' Διπλή αλλαγή για τη Ξάνθη. Στον αγωνιστικό χώρο πέρασε και ο Ονουάτσι αντί του Φλίσκα.

65' Αλλαγή για τη Ξάνθη. Ο Μάνταλος αντί του Μαρίν.

60' Καλή ευκαιρία για την Βέροια. Δυνατό σουτ του Ζε Βιτόρ από πολύ μακριά, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Λοντίγκιν.

59' Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Ζε Βίτορ αντί του Καφέ.

53' Σουτ του Μαρσελίνιο, η μπάλα φεύγει άουτ.

50' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μαρίν έκανε την σέντρα, ο Μαρκόφσκι έπιασε το σουτ εντός περιοχής, όμως η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.|

46' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Αμαραντίδης αντί του Κόστλι.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45+4' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45'+3'
Κόκκινη κάρτα για την Βέροια! Μετά από
αψιμαχίες μεταξύ των παικτών για ένα fair play, ο Γεωργιάδης χτύπησε εκτός φάσης τον Μαρσελίνιο και αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα!

43' Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Μπάργκαν φεύγει στην κόντρα, κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

34' Ανάποδο ψαλίδι του Ιωάννου από το ύψος της περιοχής, ο Λοντίγκιν μπλόκαρε την μπάλα.

28'  Ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Μαρίν έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

26' Ο Μπαργκάν εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια, ο Λοντίγκιν μπλόκαρε δίχως πρόβλημα.

14' Ευκαιρία για την Βέροια. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και κατέληξε κόρνερ. 13'

Δ
υνατή βροχή στην Βέροια...

11' Σουτ από τον Ολαϊτάν στην κίνηση, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Λοντίγκιν.

1' Έναρξη της αναμέτρησης