Facebook Pixel ΑΕΚ-Πλατανιάς 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-10-28 22:07:00

ΑΕΚ-Πλατανιάς 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Φούντας ανοίγει το σκορ για την ΑΕΚ στο 65'. Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

88' Σουτ του Κορδέρο, άουτ η μπάλα.

86' Kίτρινη στον Ποτουρίδη.

83' -Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Αρκούδας στη θέση του σκόρερ Φούντα.

77' -Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ: Έξω ο Φουρτάδο μέσα ο Παυλής.

77' -Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά: Παληγεώργος αντι του Αργυρόπουλου.

74' Κίτρινη στον Φέτση.

65' Γκολ για την ΑΕΚ: Τρομερή ατομική ενέργεια από τον Γκερέιρο, ο οποίος πέρασε όλη την άμυνα του Πλατανιά από αριστερά, έσπασε στον Φούντα ο οποίος με ωραίο σουτ κεραυνοβόλησε τον Κηπουρό από το ύψος του πέναλτι για το 1-0.

64' Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκερέιρο, ο Γιαγκο πήρε την κεφαλιά από κοντά αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και έφυγε για λίγο άουτ.

-Με αυτη την αλλαγή, ο Λαγός μετατοπίζεται στην αριστερή πτέρυγα και ο Γκερέιρο παίρνει θέση δίπλα στον Κορδέρο.

59' -Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Γκερέιρο μέσα έξω ο Παπαδημητρίου.

58' -Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά: Ο Γκονζάλες αντί του Κάλαϊτζιτς

54' Σουτ του Φούντα άουτ.

51' Κεφαλιά του Λαγού από κοντά άουτ. Κακή επιλογή του Λαγού, ο οποίος θα μπορούσε να κατεβάσει την μπάλα και να σουτάρει.

50' Καλή ευκαιρία γα την ΑΕΚ με ωραία ανάπτυξη. Ο Παπαδημητρίου έστρωσε στο Κορδέρο ο οποίος έπιασε δυνατό σουτ στο ύψος του πέναλτι με τον Κηπουρό να κάνει εξίσου τρομερή απόκρουση.

49' Κίτρινη στον Βαλεντίνο Βλάχο.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

45' λήξη πρώτου ημιχρόνου.

39' Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Φούντα, κανένα πρόβλημα από τον Κηπουρό που παρακολουθούσε την μπάλα να καταλήγει εκτός γηπέδου.

36' Πρώτο σουτ για την ΑΕΚ στο παιχνίδι, αλλά η προσπάθεια του Λαγού ήταν απελπιστική με την μπάλα να φεύγει άουτ.

34' ίδια εικόνα στο ματς. Η ΑΕΚ την κατοχή με προσπάθειες να ανοίξει την άμυνα του Πλατανιά από τα άκρα. Οι φιλοξενούμενοι ποντάρουν στις αντεπιθέσεις. Καμία κλασσική ευκαιρία μέχρι στιγμής...

26' Επικίνδυνη σέντρα του Μαραγκουδάκη από δεξιά και ο Γιάγκο με προβολή έδιωξε προ του Αναστασάκου.

22' Ο Μαραγκουδάκης μπήκε στην περιοχή της ΑΕΚ, έκανε ένα σουτ απελπισίας με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

20' 64% 36% η κατοχή της μπάλας. Βέβαια και σε άλλα ματς η ΑΕΚ είχε την κατοχή, αλλά το θέμα είναι ότι δεν είχε το γκολ...

15' Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής.

12' Σέντρα από τον Βλάχο, χέρι ο Φουρτάδο...

5' Πρώτο σουτ στον αγώνα από τον Κάλαϊτζιτς, με τον Κωνσταντόπουλο να μπλοκάρει.

4΄ Οδηγίες από τους δύο πάγκους. Ο Λίνεν προς τον Φούντα να ζητάει μπάλα και ο Χατζηνικολάου προς τον Αναστασάκο να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ.

1' Έναρξη αγώνα

ΑΕΚ (Λίνεν): Κωνσταντόπουλος, Β.Βλάχος, Κοντοές, Γιάγκο, Κουτρουμπής, Φέτσης, Λαγός, Κορδέρο, Παπαδημητρίου, Φούντας, Φουρτάδο

Πλατανιάς (Χατζηνικολάου): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Τζάνης, Κανακούδης, Αναστασάκος, Μαραγκουδάκης, Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς, Ουντότζι, Ουκάρ, Ποτουρίδης