Facebook Pixel Πέντε η Μπάρτσα; Πέντε και η Ρεάλ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2012-10-29 01:19:00

Πέντε η Μπάρτσα; Πέντε και η Ρεάλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Από το πρώτο εικοσάλεπτο είχε τελειώσει η Ρεάλ Μαδρίτης το παιχνίδι με την Οσασούνα, καθώς στο 22' προηγούνταν ήδη 2-0. Έτσι λοιπόν, πήρε πολύ εύκολα το τρίποντο με 5-0 εκτός έδρας και μείωσε στους επτά πόντους από τις πρωτοπόρους Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο Μαδρίτης και... απάντησε στην χθεσινή πεντάρα των Καταλανών.

Το 1-0 έγινε μόλις στο 8', όταν ο Ιγκουαίν εκμεταλλέυτηκε με τον καλύτερο τρόπο το τραγικό λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, ενώ το 2-0 σημειώθηκε στο 22', από δυνατό σουτ του Κριστιάνο Ρονάλντο εντός περιοχής, μετά από πολλές πάσες των Μαδριλένων.

Στην επανάληψη η Ρεάλ ανέβασε και άλλο ρυθμούς και στο 70' ο Ιγκουαίν και πάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-3, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Κριστιάνο να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς για το 0-4. Το... κερασάκι ήρθε στο 90' για το τελικό 0-5 από τον Καγιεχόν.