Facebook Pixel Απίστευτο ματς, από 4-0… 5-7! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2012-10-31 04:18:00

Απίστευτο ματς, από 4-0… 5-7! (ΒΙΝΤΕΟ)

Φοβερά πράγματα από την Άρσεναλ στον Λιγκ Καπ Αγγλίας, καθώς βρέθηκε να χάνει από την Ρέντινγκ με 4-0 στο 37', ωστόσο έστειλε το ματς στην παράταση με σκορ 4-4 και δύο γκολ στο 90’! Στον έξτρα χρόνο προηγήθηκε 4-5, ισοφαρίστηκε 5-5 και τελικά νίκησε 5-7!

Οι γηπεδούχοι έκαναν πάρτι σχεδόν για 40 λεπτά απέναντι στην... αστεία άμυνα που παρέταξε ο Αρσέν Βενγκέρ και σκόραραν σχεδόν σε όσες ευκαιρίες δημιούργησαν! Το 4-1 για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ ήρθε από τον Γουόλκοτ στην κόντρα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ενώ το δεύτερο γκολ της Άρσεναλ το πέτυχε ο Ζιρού στο 64' με κοντινή κεφαλιά. Το τρίτο γκολ ήρθε από τον Κοσιενλίσ το 90' και η ισοφάριση στο 4-4 από τον Γουόλκοτ στο 95'!

Στην παράταση ο Σαμάκ στο 103’ με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 4-5 και ολοκλήρωσε την επική ανατροπή, ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, καθώς στο 115' ο Πογκρέμπνιακ έκανε το 5-5! Και ενώ όλα έδειχναν πως θα πάμε στα πέναλτι, η Άρσεναλ χτύπησε και πάλι στις καθυστερήσεις! Εκεί ο Γουόλκοτ έκανε πρώτα το 5-6 και στην συνέχεια ο Σαμάκ διαμόρφωσε το τελικό 5-7!

Από τα υπόλοιπα ματς, ξεχώρισε η νίκη της Μίντλεσμπρο μέσα στην Σάντερλαντ με 1-0, αλλά και η πρόκριση της Λιντς επί της Σαουθάμπτον με 3-0. Η Άστον Βίλα αν και προηγήθηκε 2-0 στην έδρα της Σουίντον Τάουν, έκανε τα εύκολα – δύσκολα, ισοφαρίστηκε σε 2-2 και τελικά πήρε την πρόκριση με γκολ του Μπεντεκέ στις καθυστερήσεις.