Facebook Pixel Πλήρωσε τη σιγουριά της η Ντόρτμουντ
| 2012-11-27 23:59:00

Πλήρωσε τη σιγουριά της η Ντόρτμουντ

Η Ντόρτμουντ άνοιξε το σκορ δύο λεπτά πριν το τέλος με τον Μπλαζικόφσκι και τα πράγματα για τους Βεστφαλούς έδειχναν πως θα πήγαιναν καλά και θα κλείδωναν τη νίκη στην επανάληψη. Ωστόσο το γκολ δεν ερχόταν και όσο περνούσε η ώρα η Ντόρτμουντ προσπαθούσε να κρατήσει το σκορ και να κάνει συντήρηση καθώς ακολουθεί το ματς με την Μπάγερν.

Τελικά η Φορτούνα έκανε τη ζημιά και στο 78΄ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ρέσινγκερ. Στη συνέχεια ήρθε η κατηφόρα στην εστία των φιλοξενούμενων οι οποίοι έμειναν και με 10 παίκτες αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να γυρίσει το ματς.

Στα άλλα σημερινά ματς το Αμβούργο επικράτησε με 3-1 επί της Σάλκε, ενώ και το Ανόβερο πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στη Γκρόιτερ Φιρτ.