Facebook Pixel Άρης-Ατρόμητος 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-12-01 20:04:00

Άρης-Ατρόμητος 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Ατρόμητος αν και έπαιζε με 10 από 44΄, ισοφάρισε στο 89΄ με τον Σκόνδρα το γκολ του Σουνά (15΄) και πήρε τον βαθμό στο «Κλ. Βικελίδης».

90΄+5΄ Λήξη

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

89΄ ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Ο Ατρόμητος πίεζε, έχανε τις ευκαιρίες και τελικά το κατάφερε με τον Σκόνδρα. Ο μπακ του Ατρομήτου βρέθηκε στη καρδιά της περιοχής του Βελλίδη για το κόρνερ του Μπρίτο και μέσα στον ...χαμό σούταρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. Ο Σκόνδρας είδε και την κίτρινη κάρτα γιατί στον πανηγυρισμό του έβγαλε την φανέλα

81' O Μπέλιτς στη θέση του Ιγκλέσιας

68΄ Ο Καραμάνος μπαίνει στη θέση του Δημούτσου

64΄ Μετά από κόντρες στην περιοχή του Άρη, η μπάλα στρώθηκε στον Ιγκλέσιας αλλά το σουτ που έπιασε βρήκε στο δοκάρι

53΄ Σέντρα του Επστάιν από αριστερά, ο Κούτσι κοντρολάρει αλλά το σουτ που κάνει είναι κακό και η μπάλα φεύγει άουτ

50΄ Ο Σουνάς εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες στην περιοχή του Ατρομήτου, σούταρε από πλάγια θέση, αλλά ο Ιτάνζ κράταει ζωντανό τον Ατρόμητο.

46΄ Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

45΄+3΄ Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Άρης είναι μπροστά με 1-0, ο Ατρόμητος παίζει με 10παίκτες τη στιγμή που η ομάδα του Μπάγεβιτς προσπαθούσε να ισοφαρίσει πριν φύγει το ημίχρονο.

45΄ Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

44΄ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Αγκάνθο και ο Ατρόμητος μένει με 10παίκτες.

28' Κίτρινη κάρτα σε Σουνά και Ταυλαρίδη για τις μεταξύ τους αψιμαχίες.

15΄ ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Άρης ανοίγει το σκορ! Μετά από σέντρα του Καζναφέρη από δεξιά και το γύρισμα του Καπετάνου με τακουνάκι, ο Σουνάς πιάνει το πλασέ και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ιτάνζ για το 1-0!