Facebook Pixel Ξάνθη-Πανιώνιος 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-12-09 19:52:00

Ξάνθη-Πανιώνιος 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Θρίαμβος μέσα 10 λεπτά για την Ξάνθη. Στο 31' άνοιξε το σκορ, Μαρίν, στο 38' έκανε το 2-0 ο Γούτας και στο 41' ο Ονουάτσι σημειώνει το 3-0. Παρακολουθήστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα των Πηγαδίων.

92' Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Αραβίδη.

80' Γκολ για τηην Ξάνθη: Σαν σε προπόνηση Μαρίν, Βασιλακάκης και Ονουάτσι άλλαξαν την μπάλα με τον τελευταίο να τη... σπρώχνει στα δίχτυα προ κενής εστίας στο 80' για το 4-0!

76' -Αλλαγή για την Ξάνθη: Πλατέλλας αντί Μαρσελίνιο.

76' Σουτ του Μαρίν άουτ...

60' Νέα ευκαιρία για την Ξάθνη στο 60', ο Μαρίν έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, ο Ονουάτσι έπιασε την κεφαλιά ολομόναχος, όμως έστειλε την μπάλα άουτ

58' Πρώτη ευκαιρία στην επανάληψη για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Βασιλακάκη, στη γραμμή έδιωξε ο Γιαννούλης

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

-Αλλαγές για τον Πανιώνιο: Τη θέση του Ντούνη πήρε ο Καμπάνταης και τη θέση του Σάμαρη ο Μενδρινός

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

41' Γκολ για την Ξάνθη: Ύστερα από λάθος του Αυλωνίτη μετά από γύρισμα του Βασιλακάκη από δεξιά και ο Ονουάτσι από κοντά κάνει το 3-0 στο 41'!

38' Γκολ για την Ξάνθη: Ύστερα από κόρνερ του Μάνταλου, ο Γούτας έπιασε την κεφαλιά για το 2-0.

31' Γκολ για την Ξάνθη: Ύστερα από πάσα του Μαρσελίνιο η μπάλα βρήκε στα πόδια του Μήτσιου , μπέρδεψε τους αμυντικούς του Πανιωνίου, ο Ονουάτσι την πήρε εντός περιοχής, έδωσε πάσα... πάρε-βάλε στον Μαρίν, ο οποίος από κοντά κάνει το 1-0

30' Κίτρινη στον Γιαννούλη.

26' Κίτρινη στον Μάνταλο.

18' Ο Μάνταλος έβγαλε εκπλητική κάθετη πάσα στον Ονουάτσι, όμως ο Νιγηριανός έστειλε την μπάλα λίγο άουτ στο τετ α τετ με τον Γιαννακόπουλο! Πολύ καλή ευκαιρία για την Ξάνθη.

15' Καλό σουτ από τον Ονουάτσι, αλλά οι αμυντικοί του Πανιωνίου απομάκρυναν την μπάλα.

14' Κεφαλιά του Αραβίδη άουτ.

12' Κίτρινη στον Μπέρτο

11' Καλό σουτ του Σάμαρη η μπάλα πέρασε άουτ.

7' Κίτρινη στον Ντούνη.

1' Έναρξη αγώνα

Skoda Ξάνθη (Μαρίνος Ουζουνίδης): Λοντίγκιν, Κομεσίδης, Βάλλας, Γούτας, Μπέρτος, Βασιλακάκης, Φλίσκας, Μαρσελίνιο, Μάνταλος, Μαρίν, Ονουάτσι.

Πανιώνιος (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γιαννακόπουλος, Κούρος, Ρόκας, Αυλωνίτης, Σπυρόπουλος, Γιαννούλης, Σάμαρης, Γουνδουλάκης, Κολοβός, Αραβίδης, Ντούνης.