Facebook Pixel Καράμπελας Vs Χιμένεθ σημειώσατε "1"!
| 2012-12-16 16:58:00

Καράμπελας Vs Χιμένεθ σημειώσατε "1"!

Πήρε την εκδίκησή της και μάλιστα με το ίδιο σκορ... Ο λόγος για την Λεβάντε, η οποία επικράτησε με 1-0 της Σαραγόσα, στο Ροσαλέδα.

Ετσι, η ομάδα του Νίκου Καράμπελα πήρε την… εκδίκησή της για το ματς Κυπέλλου που έληξε με το ίδιο σκορ, αλλά με την Σαραγόσα να πανηγυρίζει. Ο Ελληνας ποδοσφαιριστής ήταν και πάλι στον πάγκο, χωρίς λεπτά συμμετοχής. Ωστόσο, πανηγύρισε με τους συμπαίκτες του, μετά την επίτευξη του γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 12' είχαν δοκάρι με τον Μπαρκέρο, ενώ έξι λεπτά αργότερα, ο Ρούμπεν Γκαρθία άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να προκαλέσουν τις έντονες διαμαρτυρίες των αντιπάλων τους, για σκληρό παίξιμο.

Πάντως, οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, μετά την αποβολή του Λεγ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.