Facebook Pixel ΟΦΗ-Πανιώνιος 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2013-01-19 19:49:00

ΟΦΗ-Πανιώνιος 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Λαμπρόπουλος άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ με γκολ στο 43', ενώ ο Περογαμβράκης έκανε το 2-0 στο 47'.  Ο Αραβίδης μείωσε στο 88' για τον ιστορικό. Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα του Ηρακλείου.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

88' Γκολ για τον Πανιώνιο: Ο Αραβίδης θα εκμεταλλευτεί το λάθος της άμυνας του ΟΦΗ και θα μειώσει σε 2-1 για τον Ιστορικό.

80' Σουτ του Σάμαρη η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Αγριμάκη και έφυγε άουτ.

77' -Αλλαγή για τον ΟΦΗ στην θέση του Περογαμβράκη ο Βιτώρος.

73' Αλλαγή για τον Πανιώνιο: Ο Παναγιωτούδης αντί του Ανδράλα.

69' -Αλλαγή για τον ΟΦΗ. ο Ζορμπάς αντικαθιστά τον Βερόν

52' – Δύο αλλαγές για τον Πανιώνιο: Ο Κολοβός αντί του Οκόγιε και ο Κούρος στη θέση του Ρόκας

47' Γκολ για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης διπλασιάζει τα τέρματα των Κρητικών με πολύ καλή κεφαλιά μετά από σέντρα του Λαμπρόπουλου. Τεράστια ευθύνη του Περιστερίδη ο οποίος βρίσκεται σε λάθος θέση.

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

44' Δυνατή κεφαλιά από τον αμαρκάριστο Τόσκα, η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ. Πολύ καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να απαντήσουν στο τέρμα του Λαμπρόπουλου.

43' Γκολ για τον ΟΦΗ: Ύστερα από τρομερή ενέργεια από τον Κουτσιανικούλη, ο οποίος έκλεψε την μπάλα στο κόρνερ, πέρασε πέντε παίκτες και πάσαρε στον αμαρκάριστο Λαμπρόπουλο, ο οποίος έγραψε το 1-0.

40' Κίτρινη στον Μενδρινό.

39' Κίτρινη στον Σάμαρη

39' -Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ: Μέσα ο Κουρδάκης, έξω ο Βαλεριάνος.

20' Σουτ του Σάμαρη, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

1' Έναρξη αγώνα

ΟΦΗ (Πετράκης): Αγριμάκης, Βερόν, Σαρ, Μπανούσης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Σόουζα, Βαλεριάνος

Πανιώνιος (Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Κούρντι, Ρόκας, Αυλωνίτης, Τόσκας, Ανδράλας, Σάμαρης, Μενδρινός, Αραβίδης, Καμπάνταης, Οκόγιε