Facebook Pixel "Ποδαρικό" με νίκη ο Πανηλειακός
| 2013-09-27 20:21:00

"Ποδαρικό" με νίκη ο Πανηλειακός

Ο Πανηλειακός επέστρεψε με νίκη στη Football League, επτά χρόνια μετά την τελευταία συμμετοχή του, καθώς επικράτησε 2-1 του Βύζαντα στο Εθνικό Στάδιο των Μεγάρων στο ματς που άνοιξε την αυλαία για το πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου.

Η ομάδα του Πέτρου Δημητρίου μπήκε φορτσάτη στην αναμέτρηση και μόλις στο 4ο λεπτό σημείωσε το πρώτο γκολ του εφετινού πρωταθλήματος με πλασέ του Κώστα Κωνσταντινίδη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ανέστη Νάστου. Οι "ερυθρόλευκοι" δεν επαναπαύτηκαν, πάντως, αφού στο 18ο λεπτό ο Κονσταντίν Πίλια είχε δοκάρι (με κεφαλιά) και στο 31ο ο Μιλτιάδης Καλαϊτζίδης διπλασίασε τα γκολ με διαγώνιο πλασέ.

H βαθμολογία και τα στατιστικά της Football League
Ο Βύζας Μεγάρων μείωσε στο 43ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλέξανδρου Αρναρέλη και ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο ο σύλλογος που έφτασε πιο κοντά στο γκολ ήταν εκ νέου ο Πανηλειακός, ο οποίος διπλασίασε τα δοκάρια του με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νάστου στο 65ο λεπτό.