Facebook Pixel "Ξεκόλλησε" ο Φωκικός
| 2013-11-04 00:29:00

"Ξεκόλλησε" ο Φωκικός

Σε ένα κακό παιχνίδι, ο Φωκικός κατάφερε να πάρει πολύτιμη νίκη με 2-1 επί του Πανηλειακού και να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα, καθώς ξεκόλλησε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με την συμπλήρωση μίας ώρας, με δράστη τον Τζέκο, μετά από έξυπνη κάθετη πάσα. Η απάντηση όμως ήταν άμεση, αφού 2 λεπτά αργότερα, ο Κοτσώνης με κεφαλιά έφερε στα ίσα το παιχνίδι.

Όσο περνούσε η ώρα, τα νεύρα γίνονταν όλο και πιο έντονα και ειδικά μετά το πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Σκαρίμπας στο 87', με το οποίο διαμορφώθηκε και το τελικό σκορ. Σε αυτή τη φάση είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα ο αρχηγός των φιλοξενούμενων, Νάστος, ενώ στις καθυστερήσεις είδε την κόκκινη και ο Λιόσης, για χτύπημα εκτός φάσης.