Facebook Pixel Ζόρια για Πιερικό, νίκη για Αχαρναϊκό
| 2014-02-10 18:21:00

Ζόρια για Πιερικό, νίκη για Αχαρναϊκό

Ο Πιερικός "πέταξε" δυο βαθμούς στην έδρα του στο 1-1 με τον Εθνικό Γαζώρου και μπαίνει σε περιπέτειες, ενώ ο Αχαρναϊκός νίκησε 1-0 τη Γλυφάδα

Το γρήγορο γκολ του Ηλία Μανίκα δεν έφτασε στον Πιερικό, ο οποίος ισοφαρίστηκε στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Εθνικό Γαζώρου και μπήκε σε περιπέτειες όσον αφορά τη μάχη της παραμονής. Ο 33χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ με συρτό διαγώνιο σουτ στο 13ο λεπτό, στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η ομάδα του Μάκη Κατσαβάκη ανέβασε αισθητά την απόδοσή της, έχασε κλασική ευκαιρία στο 65' με τον Ιβάν Ναστέβσκι και έφερε το ματς στα ίσα με συρτό σουτ του Δημήτρη Γαϊδαρτζή. Σημειώνεται ότι στο 66' ο Μίροσλαβ Μπουντίνοβ παραβίασε την εστία του Δημήτρη Παπατολίκα, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Ο Αχαρναϊκός στην Καισαριανή νίκησε 1-0 τη Γλυφάδα με γκολ του Νεόφυτου, ενώ η Γλυφάδα ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολή του Δημακάκου