Facebook Pixel Με το δεξί η Ρόμα στο ντεμπούτο του Μανωλά! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2014-08-30 23:52:00

Με το δεξί η Ρόμα στο ντεμπούτο του Μανωλά! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με γκολ των Ναϊνγκολάν και Ζερβινιό η Ρόμα νίκησε άνετα με 2-0 την Φιορεντίνα στο "Ολίμπικο" στην πρεμιέρα του ιταλικού πρωταθλήματος. Βασικοί ξεκίνησαν Μανωλάς και Τοροσίδης. Στις κερκίδες ο Χοσέ Χολέμπας.

Οι Ρωμαίοι ήταν καλύτεροι από τους "βιόλα" στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 28΄με γκολ του Ναϊνγκολάν.

Το 2-0 έγραψε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ζερβινιό που εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική κάθετη πάσα του Ναϊνγκολάν, πέρασε το Νέτο και ολοκλήρωσε τον θρίαμβο για την Ρόμα.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Κώστας Μανωλάς έκανε το ντεμπούτο του με τους "τζιαλορόσι", αγωνιζόμενος για 67' λεπτά, προτού αντικατασταθεί από τον Κεϊτά.

Βασικός σε όλο το παιχνίδι αγωνίστηκε και ο Τοροσίδης, ενώ ο Χοσέ Χολέμπας βρέθηκε στις κερκίδες του "Ολίμπικο" και παρακαλούθησε από κοντά τις προσπάθειες των νέων συμπαικτών του.