Facebook Pixel Αποκλεισμός-σοκ για Εστορίλ!
| 2014-10-18 23:21:00

Αποκλεισμός-σοκ για Εστορίλ!

Η Εστορίλ, αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Europa League, αποκλείστηκε στον γ` γύρο του Κυπέλλου Πορτογαλίας από τη Βαρζίμ, ομάδα Β` Κατηγορίας

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, η αντίπαλος του Παναθηναϊκού δέχθηκε και τα δύο γκολ, με το σκορ να το ανοίγει ο Νέλσον ευστοχώντας σε πέναλτι!

Η Εστορίλ ισοφάρισε σε 1-1, αλλά οι γηπεδούχοι δεν άργησαν να αντιδράσουν και σημείωσαν και το δεύτερο γκολ που έμελλε να γράψει και το τελικό σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πίεση ήταν αρκετή και για τις δύο ομάδες, με τη Βαρζίμ όμως να έχει και πάλι δύο ευκαιρίες για γκολ, χωρίς όμως να βρίσκει τον στόχο...

Εστορίλ: Κίεσζεκ, Αντερσον Λουίς (61’ Κούκα), Ταβάρες, Νασιμέντο, Ράφαελ, Εσίτι, Γκονσάλβες, Τοζέ, Καμπρέρα (46’ Ντιόγκο Αρμάντο), Κλέμπερ, Φερναντίνιο.