Facebook Pixel Δεν μπορεί εκτός η Γιουνάιτεντ!
| 2015-01-01 17:45:00

Δεν μπορεί εκτός η Γιουνάιτεντ!

Τρίτο συνεχόμενο "Χ" για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκτός έδρας, αυτή την φορά με την Στόουκ (1-1). Κακό παιχνίδι από τους "κόκκινους διαβόλους", σκόρερ τους ο Φαλκάο.

Η Στόουκ που έχει βάλει δύσκολα σε όλους τους μεγάλους της Premier League κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Σόκρος, αναγκάζοντας την ομάδα του Φαν Χάαλ να κυνηγάει από νωρίς.

Ο Φαλκάο έφερε το ματς στα ίσα σχετικά γρήγορα για την Γιουνάιτεντ (26'), ωστόσο η Στόουκ έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι, χωρίς να αφήνει τους αντιπάλους να κάνουν το παιχνίδι τους.

Μια από τα ίδια και το δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο οι "κόκκινοι διάβολοι" είχαν την υπεροχή, αλλά δεν μπορούσαν να βρουν εύκολα διαδρόμους προς την εστία της Στόουκ. Έτσι, το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα, με την Γιουνάιτεντ να "κολλάει" για ένα ακόμα εκτός έδρας παιχνίδι, μετά τις ισοπαλίες με Άστον Βίλα (1-1) και Τότεναμ (0-0).