Facebook Pixel "Χ"-άλασε το σερί του "Γηραιού"
| 2015-03-13 18:08:00

"Χ"-άλασε το σερί του "Γηραιού"

Ο Ηρακλής μετρούσε 9/9 νίκες εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα, όμως σήμερα στη Ζάκυνθο έμεινε στο 1-1. Σκόρερ ο Πορτουλίδης, γκάφα του Χουάντερσον στην ισοφάριση

Ύστερα από ένα πρώτο ημίχρονο που η μοναδική εξαιρετική στιγμή ήταν το σουτ του Βαρέλα που έδιωξε ο Χουάντερσον, το δεύτερο μισό είχε... ζουμί.

Στο 52' ο Πουρτουλίδης επιχείρησε ένα εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή και έγραψε το 0-1, καθώς η μπάλα πήρε σε ένα σημείο που ο Ξενοδόχοφ ήταν ανέφικτο να διώξει. Η απάντηση των γηπεδούχων, ωστόσο, ήταν άμεση. Στο 59' ο Βαρέλα εκτέλεσε φάουλ και ο Κρολ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1, εκμεταλλευόμενος την αργή έξοδο του Βραζιλιάνου.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό ο Ηρακλής παραμένει σταθερό πρώτος με 52 βαθμούς, ενώ η Ζάκυνθος διατηρείται σε απόσταση αναπνοής από την τρίτη θέση που οδηγεί στα πλέι οφ. Αξιοσημείωτο ότι η εστία των Θεσσαλονικέων παραβιάστηκε εκτός έδρας ύστερα από 130 μέρες, έπειτα από 601 αγωνιστικά λεπτά.

Το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής της Football League!