Facebook Pixel Διαστημική εμφάνιση από τον Αγκουέρο!! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-10-03 19:03:00

Διαστημική εμφάνιση από τον Αγκουέρο!! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μάντσεστερ Σίτι αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ εντός έδρας από τη Νιουκάστλ, τελικά πήρε τη νίκη με 6-1 και τον Σέρχιο Αγκουέρο να πετυχαίνει πέντε γκολ σε 20 λεπτά. Έκανε χατ-τρικ σε 8 λεπτά!

Διαστημική εμφάνιση λοιπόν από τον Αργεντινό παικταρά, ο οποίος στο 42' ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 50' είχε ήδη κάνει το 3-1 με άλλα δύο γκολ. Ο Ντε Μπρούιν έκανε το 4-1, όμως ο Αγκουέρο επέστρεψε και στο 60' και 62' έγραψε το τελικό 6-1!

Δείτε τον:

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Κρίσταλ Πάλας - Γουέστ Μπρομ 2-0 (68' Μπολασί, 89' πέν. Καμπάγ)

Άστον Βίλα - Στόουκ 0-1 (55' Αρναούτοβιτς)

Μπόρνμουθ - Γουότφορντ 1-1 (28' Μάρεϊ / 45' Ιγκάλο)

Νόριτς - Λέστερ 1-2 (68' Εμ'Μποκανί / 28' πέν. Βέιρντι, 47' Σλουπ)

Μάντσεστερ Σίτι - Νιούκαστλ 6-1 (42', 49', 50', 60' και 62' Αγκουέρο, 53' Ντε Μπράινε / 18' Μίτροβιτς)

Σάντερλαντ - Γουέστ Χαμ 2-2 (10' Στίβεν Φλέτσερ, 22' Λενς / 45' Τζένκινσον, 60' Παγέτ)

Τσέλσι - Σαουθάμπτον (19:30)