Facebook Pixel Ο Κέιν επέστρεψε, η Τότεναμ έριξε πέντε!
| 2015-10-25 19:49:00

Ο Κέιν επέστρεψε, η Τότεναμ έριξε πέντε!

Με τον Χάρι Κέιν να σημειώνει χατ τρικ, η Τότεναμ επιβλήθηκε εύκολα της Μπόρνμουθ με 5-1, παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό!

Το ματς δεν ξεκίνησε καλά για την Τότεναμ! Αντίθετα, πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό στο ματς η Μπόρνμουθ προηγήθηκε με τον Ρίτσχι. Οι νεοφώτιστοι πήραν το προβάδισμα, αλλά στη συνέχεια ήρθε ο... εφιάλτης! Στο 9' ο Κέιν με πέναλτι ισοφάρισε, στο 17' ο Ντεμπελέ έκανε το 2-1 για τα «σπιρούνια» και στο 29' ο Λαμέλα εκμεταλλεύτηκε το... δώρο και έγραψε το 3-1!

Το ματς επί της ουσίας είχε «τελειώσει», αλλά ο Κέιν φρόντισε να δώσει μεγαλύτερες διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του, αφού με δύο γκολ στο 56' και στο 63' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Πηγή: sdna.gr