Facebook Pixel Καρδίτσα, Καρδίτσα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-11-02 22:35:00

Καρδίτσα, Καρδίτσα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Την πρώτη τους ήττα στη Football League γνώρισαν τα Τρίκαλα, καθώς ηττήθηκαν εκτός έδρας από την Καρδίτσα με 2-1, χάρη σε γκολ του Υφαντή στο 90΄.

Στο "μίνι" θεσσαλικό ντέρμπι η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε επί των- αήττητων μέχρι σήμερα- Τρικάλων. Το πρώτο 45λεπτο δεν είχε τίποτα σπουδαίο να προσφέρει, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κουσουνά στο 52΄.

Ο Γκόλιας, όμως, δύο λεπτά αργότερα έκανε το 1-1, για να έρθει στο 90΄ η ψυχρολουσία για τα Τρκαλα, όταν ο Υφαντής έστειλε την μπάλα διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 υπέρ της Καρδίτσας.

Οι συνθέσεις:

ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Δημόπουλος, Γκόλιας, Κισκαμπάνης, Καραχάλιος, Σκαθαρούδης (73' Μαυριάς), Μοσχάκης (73' Υφαντής), Τσούκαλος (84' Τσίτας), Μπιτέλης, Μπλέντι.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Κώστας Παναγόπουλος): Σικαλιάς, Λαμπάκης, Παπαργυρίου, Ζώνας, Ρεπετσάς, Ριζογιάννης, Δουκάκης (67' Γκμπαλέ), Μουμίν, Κουσκουνάς (90' Νιάρος), Στεφάνοβιτς (75' Αρσενίεβιτς), Γκονζάλες.