Facebook Pixel "Καθάρισε" ο Μπέιλ και ο... ρέφερι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-11-29 20:15:00

"Καθάρισε" ο Μπέιλ και ο... ρέφερι (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ρεάλ Μαδρίτης πήγε στο Εϊμπαρ με τσαλακωμένο το ηθικό από την «τεσσάρα» στο clasico, δούλεψε πολύ κι έφτασε στο 0-2, που την διατηρεί στην τρίτη θέση, αλλά στο -6 από την κορυφή. Μπέιλ και Ρονάλντο με ανύπαρκτο πέναλτι τα γκολ

Σκόραρε ο Γκάρεθ Μπέιλ για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα μετά τις 29 Αυγούστου! Ο Ουαλός έγινε ο πρώτος παίκτες που σκοράρει κατά της Εϊμπάρ σε στημένη φάση στο φετινό πρωτάθλημα, αφού λίγο πριν βγει το ημίχρονο (43’) με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στην «βασίλισσα» σε ένα περίπλοκο πρώτο ημίχρονο, χωρίς πολλές φάσεις.

Ο ρυθμός ήταν αργός και στην επανάληψη, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να ψάχνει το γκολ με κάθε τρόπο, είτε με ψαλιδάκι, είτε με τετ-α-τετ, είτε με μακρινά σουτ. Ο Πορτογάλος δικαιούται να ομιλεί για πέναλτι που δεν του δόθηκε, αλλά δεν δικαιούται να πανηγυρίζει για το 0-2 (82’) με πέναλτι φάντασμα που κέρδισε με βουτιά ο Λούκας Βάθκεθ.

Το «επαγγελματικό» 0-2 διατηρεί την ηρεμία στην Ρεάλ Μαδρίτης και της αγοράζει χρόνο ενόψει της ανηφορικής συνέχειας. Εξάλλου ότι κι αν κάνει η «βασίλισσα» δεν μπορεί να γυρίσει τον χρόνο πίσω για να σβήσει το ταπεινωτικό 0-4 στο clasico, αλλά μόνο να κοιτάξει μπροστά…