Facebook Pixel Με 4άρα στους "4" η Αργεντινή! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-06-19 08:14:00

Με 4άρα στους "4" η Αργεντινή! (ΒΙΝΤΕΟ)

H "αλμπισελέστε" νίκησε εύκολα 4-1τη Βενεζουέλα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κόπα Αμέρικα! Έγραψε ιστορία ο Μέσι, έφτασε στα 54 γκολ τον Μπατιστούτα

Η «αλμπισελέστε» προηγήθηκε μόλις στο 8’ με τον Γκονσάλο Ιγκουαΐν και ο διεθνής άσος διπλασίασε τα τέρματά του είκοσι λεπτά αργότερα.

Στο 44’ οι Βενεζουελάνοι είχαν την ευκαιρία να μπουν ξανά στο παιχνίδι, όμως ο Σέιχα εκτέλεσε με τραγικό τρόπο το πέναλτι που είχε κερδίσει λίγο νωρίτερα ο Ζόσε Μαρτίνες.

Στην επανάληψη ήταν η σειρά του Λιονέλ Μέσι να σκοράρει στο 60’ και να γράψει ιστορία, αφού έφτασε τα 54 γκολ με την Αργεντινή, όσα και ο Μπατιστούτα, που χρειάστηκε όμως 11 χρόνια, και 33 παιχνίδια λιγότερα για να φτάσει σε αυτή την επίδοση.

Η Βενεζουέλα μείωσε σε 31 στο 70 και στο επόμενο ακριβώς λεπτό οι Αργεντινοί με δημιουργό τον Μέσι και εκτελεστή τον Λαμέλα έγραψαν το τελικό 4-1.