Facebook Pixel Πρόκριση με ασίστ του... σέντερ φορ "Σίφο"! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-08-25 00:15:00

Πρόκριση με ασίστ του... σέντερ φορ "Σίφο"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τον Γκόρντον Σίλντενφελντ να παίζει φουνταριστός τα τελευταία λεπτά και να βγάζει και ασίστ, η Ντιναμό Ζάγκρεμπ πήγε το ματς στην παράταση στο 87' και εκεί επικράτησε με 2-1 της Σάλτσμπουργκ στην Αυστρία και πήρε το εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ!

Η αυστριακή ομάδα ξεκίνησε φουριόζα και άνοιξε το σκορ στο 22' με φοβερό γκολ του Λαζάρο, ωστόσο οι Κροάτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ του πρώτου αγώνα (1-1) και να στείλουν το ματς στην παράταση.

Πώς; Με τον Γκόρντον Σίλντενφελτν να περνάει στο ματς στο 83', να παίζει... σέντερ φορ και να βγάζει την ασίστ στο γκολ του Φερνάντες στο 87ο λεπτό! Αυτό ήταν!

Η Ντιναμό είχε την ψυχολογία με το μέρος της και με γκολ του Σουντανί στο 95' πήρε τη νίκη με 1-2 και φυσικά την πρόκριση στους χρυσοφόρους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

***Κρίμα για ΑΠΟΕΛ, διασυρμός για Άγιαξ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε το γκολ που είχε συμμετοχή ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, καθώς και τα στιγμιότυπα του αγώνα: