Facebook Pixel Πελάτισσα της Θέλτα η Μπαρτσελόνα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-10-02 23:43:00

Πελάτισσα της Θέλτα η Μπαρτσελόνα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Συνήθεια τείνει να γίνει για τους Καταλανούς να δέχονται 4άρες στο «Μπαλαΐδος», οι οποίοι ηττήθηκαν για δεύτερη σερί σεζόν από τη Θέλτα με 4-3.

Στο ίδιο γήπεδο που έχασε την Πέμπτη ο Παναθηναϊκός, «γονάτισε» απόψε η Μπαρτσελόνα. Η Θέλτα νίκησε με 4-3 την πρωταθλήτρια Ισπανίας με το σκορ να είναι ήδη στο 3-0 από το ημίχρονο! Οι παίκτες της Θέλτα φαίνεται πως έχουν βρει τον τρόπο να βάζουν κάθε φορά 4 γκολ στους Καταλανούς, καθώς και πέρυσι είχαν επικρατήσει με 4-1.

Ο Σίστο άνοιξε το σκορ για τη Θέλτα στο 27’ για να διπλασιάσει τα τέρματά της ο Άσπας στο 31’. Δυο λεπτά αργότερα ο Ματιέ πέτυχε το 3-0 με αυτογκόλ.

Η Μπαρτσελόνα ξεκίνησε την αντεπίθεσή  με την κεφαλιά του Πικέ (58’) και το πέναλτι του Νεϊμάρ (64’) να μειώνουν μέχρι που ο Τερ Στέγκεν χάρισε το τέταρτο γκολ στον Ερνάντες (77’) με ερασιτεχνικό λάθος. Ο Πικέ με δεύτερο προσωπικό γκολ μείωσε σε 4-3 στο 87’ κάνοντας το παιχνίδι… θρίλερ, ωστόσο η Μπάρτσα δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει στα εναπομείναντα λεπτά.