Facebook Pixel Ιστορικό ρεκόρ στο Λίβερπουλ - Λιντς! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-11-30 00:52:00

Ιστορικό ρεκόρ στο Λίβερπουλ - Λιντς! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Λίβερπουλ πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ κερδίζοντας με 2-0 την Λιντς στο "Άνφιλντ", αλλά το πιο ενδιαφέρον ήταν το ρεκόρ που σημειώθηκε λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Η Λιντς κοίταξε στα μάτια τους "κόκκινους" αλλά άντεξε για 76 λεπτά, σημείο στο οποίο είδε τον Όριτζι να ανοίγει το σκορ και τον δρόμο προς την πρόκριση για την Λίβερπουλ.

Το όλο... ζουμί στην υπόθεση ήταν ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος, ο οποίος έγινε ο νεότερος που σκοράρει σε αγώνα της Λίβερπουλ σε όλες τις διοργανώσεις!

Ο λόγος για τον Μπεν Γούντμπερν που σκόραρε στο 81', σε ηλικία 17 ετών και 45 ημερών και κατέρριψε το ρεκόρ του Όουεν που είχε σκοράρει στις 6 Μαΐου 1997 κόντρα στη Γουίμπλεντον για το πρωτάθλημα σε ηλικία 17 ετών και 143 ημερών!

Τέλος, αξίζει να σημειώσουμε ότι πριν την σέντρα του παιχνιδιού τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της αεροπορικής τραγωδίας της Σαπεκοένσε.

Ливерпуль - Лидс_3 345636 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.