Facebook Pixel Δύο κίτρινες μέσα σε ένα λεπτό για Σωκράτη, πρόκριση στα πέναλτι η Ντόρτμουντ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-02-09 01:36:00

Μετά από ένα ματς - θρίλερ που κρίθηκε στην διαδικασία των πέναλτι η Ντόρτμουντ απέκλεισε την Χέρτα και πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου Γερμανίας. Αποβολή για Σωκράτη.

Οι Βεστφαλοί τα βρήκαν σκούρα από την Χέρτα, που προηγήθηκε με γκολ του Καλού στο 27', ωστόσο ο Ρόις έφερε το ματς στα ίσα στο 48'.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε μεγάλο ντέρμπι, αφού καμία ομάδα δεν μπορούσε να πετύχει το γκολ της νίκης, ούτε και στο έξτρα 30λεπτο της παράτασης.

Ο αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι με την Ντόρτμουντ να αποδεικνύεται πιο ψύχραιμη και να παίρνει την πρόκριση με 4-3.

Τέλος, αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος αποβλήθηκε στο 119', καθώς αντίκρισε δύο κίτρινες μέσα σε ένα λεπτό για διαμαρτυρία στον διαιτητή.

Δείτε τα στιγμιότυπα και την αποβολή του Σωκράτη:

Боруссия Д - Герта 1:1 (3:2 по пен.). Обзор матча. Кубок Германии 2016/17. 1/8 финала. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.