Facebook Pixel Μας γέμισαν... Ελπίδες οι Βέργος, Λάμπρου
| 2017-03-22 21:54:00

Μας γέμισαν... Ελπίδες οι Βέργος, Λάμπρου

Η Εθνική ελπίδων (Κ21), σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στην Τούμπα, νίκησε την αντίστοιχη της Ουγγαρίας με 2-1.

Τα γκολ της ελληνικής ομάδας πέτυχαν ο Νίκος Βέργος και ο Λάζαρος Λάμπρου. Ο ομοσπονδιακός εκλέκτορας, Αντώνης Νικοπολίδης, είδε τους νεαρούς «γαλανόλευκους» ν' αποδίδουν αρκετά καλά, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.

Το σκορ «άνοιξε» ο Λάμπρου στο 32ο λεπτό και στο 43’ ο Βέργος διαπλασίασε τα γκολ της εθνικής.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα των φιλοξενούμενων ήταν καλύτερη αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με Ρατς (78’). Στην Τούμπα βρέθηκε - για πρώτη φορά απ' τη στιγμή που αποχώρησε από τον ΠΑΟΚ και ακολούθησε η δικαστική διαμάχη - ο Γιώργος Δώνης.