Facebook Pixel Με δυο... μπαλωθιές επέστρεψε στις νίκες ο Άρης!
| 2017-04-02 16:58:00

Με δυο... μπαλωθιές επέστρεψε στις νίκες ο Άρης!

Ο Άρης δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο σκόραρε δις απέναντι στα Χανιά και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα στα Τρίκαλα από την τοπική ομάδα.

Οι Κίτρινοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα στα Χανιά, ωστόσο χρειάστηκε να περάσει μία ώρα αγώνα για να πετύχουν το πολυπόθητο γκολ.

Συγκεκριμένα, ο Καπνίδης με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ στο 63ο λεπτό και ο Τάτος σφράγισε την σημαντική νίκη για τον Άρη με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 71'.

Με αυτό το τρίποντο οι Θεσσαλονικείς επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από τα Τρίκαλα και περιμένουν "γκέλα" της Λαμίας, που αγωνίζεται αυτή την ώρα στην έδρα της Καλλιθέας.

Στα άλλα μεσημεριανά ματς ο ΟΦΗ επικράτησε εύκολα με 3-1 του Παναιγιάλειου στο Αίγιο, ενώ η Αναγέννηση νίκησε με 1-0 την Καλλονή.