Facebook Pixel Ο Πάρντο μπήκε σε ένα... εκλεκτό "κλειστό κλαμπ"!
| 2017-09-14 18:18:00

Ο Πάρντο μπήκε σε ένα... εκλεκτό "κλειστό κλαμπ"!

Ο Κολομβιανός εξτρέμ του Ολυμπιακού με τα δύο γκολ που σημείωσε κόντρα στη Σπόρτινγκ έκανε κάτι που δεν έχουν καταφέρει πολλοί...

Ως γνωστόν, δεν είναι η πρώτη φορά που καταφέρνει κάτι τέτοιο, μια και στις 4 Νοεμβρίου του 2015, σε αγώνα με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο «Γ. Καραϊσκάκης», είχε αντικαταστήσει στο 64ο λεπτό τον Ερνάνι και σκόραρε στο 65' και στις καθυστερήσεις, χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη με 2-1.

Ο Πάρντο, είναι ο τρίτος Κολομβιανός που σκοράρει δύο γκολ σε δύο διαφορετικά ματς Champions League μετά τους Τζάκσον Μαρτίνες και Ραδαμέλ Φαλκάο, αλλά ο πρώτος από την χώρα του που το πετυχαίνει έχοντας έρθει από τον πάγκο!

Όσον αφορά παρόμοιο κατόρθωμα με δύο γκολ σε δύο διαφορετικά ματς ως αλλαγή, ο Πάρντο έχει εκλεκτή παρέα, καθώς στο παρελθόν κάτι τέτοιο έχουν καταφέρει στη διοργάνωση μόνο οι Νταβίντ Τρεζεγκέ, Φιλίπο Ιντσάγκι και Τιερί Ανρί.