Facebook Pixel Επίσημη διαμαρτυρία και επανάληψη αγώνα λόγω... Σωκράτη ζητάει η Κολωνία! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-09-18 14:34:00

Ένα γκολ του Σωκράτη Παπασταθόπουλο στάθηκε αφορμή για μεγάλες συζητήσεις στην Γερμανία.

Ο Έλληνας αμυντικός έγραψε το 2-0 της ομάδας του στο παιχνίδι εναντίον της Κολωνίας, το οποίο έληξε με 5-0.

Παρόλα αυτά, η Κολωνία αναμένεται να καταθέσει επίσημη διαμαρτυρία και ενδεχομένως να ζητήσει επανάληψη αγώνα, με αφορμή το γκολ του Σωκράτη.

Τι έγινε; Ο αμυντικός της Ντόρτμουντ σκόραρε μετά από κόρνερ, ωστόσο ο διαιτητής σφύριξε για επιθετικό φάουλ, δέκατα πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.

Αφού συμβουλεύτηκε το instant replay ο ρέφερι μέτρησε κανονικά το γκολ, όμως η Κολωνία θα πατήσει πάνω στο χρονικό της όλης φάσης, αφού αυτή έγινε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και θα υποστηρίξει ότι ο "άρχων" του αγώνα είχε σφυρίξει την λήξη του ημιχρόνου πριν το γκολ του Σωκράτη...