Facebook Pixel Ο Άρης έχασε, ο ΠΑΟ πόνεσε! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-08-07 23:48:00

Ο Άρης έχασε, ο ΠΑΟ πόνεσε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Την ήττα με 2-0 γνώρισε από τη Λάτσιο, του Σισέ, ο Άρης, με τον Γάλλο φορ να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ και να θυμίζει στους φίλους του Παναθηναϊκού τι είχαν και τι έχασαν...

Ο 30χρονος στράικερ ήταν σε καλή μέρα και, παρότι αγωνίστηκε σαν αριστερό εξτρέμ, κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Σηφάκη και με άλλη φανέλα πλην των “πράσινων”. Διαμορφώνοντας, ουσιαστικά το τελικό σκορ σε βάρος των “κίτρινων”, με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Θυμίζοντας, παράλληλα, στους φίλους (αλλά και τους διοικούντες) του Παναθηναϊκού τι είχαν και τι έχασαν... Όσον αφορά το παιχνίδι, τώρα, ο Άρης δεν κατάφερε να παρουσιάσει το καλό πρόσωπο προηγούμενων φιλικών για μεγάλο διάστημα, αλλά σίγουρα ο Σάκης Τσιώλης έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για την ετοιμότητα της ομάδας του. Οι “κίτρινοι” μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, μετά τα πρώτα λεπτά όμως έπεσε η απόδοσή τους. Οι Ιταλοί βρήκαν χώρο και έκαναν τη ζημιά αρχικά με τον Ρόκι (22΄, 1-0) και στη συνέχεια με τον Σισέ (33΄, 2-0).

Η Λάτσιο είχε την ευκαιρία να αυξήσει το σκορ σε 3-0, στο 47ο λεπτό, αλλά η εκτέλεση κόρνερ του Σισέ ήταν απογοητευτική. Γενικά το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό μέχρι το 60΄-65΄, όταν και οι δύο ομάδες έδειξαν να κουράζονται...