Facebook Pixel Ο Ίβανσιτς σκόραρε, ο Κυριάκος νίκησε! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-08-21 19:09:00

Ο Ίβανσιτς σκόραρε, ο Κυριάκος νίκησε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα και, μάλιστα, με εντυπωσιακή ανατροπή, πέτυχε η Σάλκε εκτός έδρας επί της Μάιντς με 4-2 για την τρίτη αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 νωρίς – νωρίς, καθώς στο 8΄ Ιβανσιτς έκανε το 1-0 και στο 12΄ Σότο, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν καθόλου καλή...

Μέσα σε 25 λεπτά στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τρία γκολ (57΄ Χούντελααρ, 64΄ Χέβεντες, 82΄ Μάτιπ) και στο 90΄ ο Φουκς έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα.

Βασικός με τη φανέλα της Σάλκε σε όλο το 90λεπτο έπαιξε ο Κυριάκος Παπαδόπουλος.

* Δείτε στο σχετικό βίντεο το γκολ του Αντρέας Ίβανσιτς.