Facebook Pixel Sportdog.gr | To γύρισε... τούμπα η Νάπολι – Δεν έφτανε στη Λάτσιο η ασύλληπτη γκολάρα του Ιμόμπιλε (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-08-18 23:34:00

Δύσκολη επικράτηση των Παρτενοπέι με 2-1 στο ντεμπούτο του Καρνέζη.

Στο ντεμπούτο του Ορέστη Καρνέζη κάτω από τα δοκάρια της και του Κάρλο Αντσελότι, η Νάπολι μπήκε στη φετινή Serie A με σπουδαίο «διπλό» επί της Λάτσιο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25’ με ένα απίστευτο γκολ του Ιμόμπιλε, ο οποίος απέφυγε τρεις αμυντικούς με φανταστική προσποίησε και πλάσαρε άψογα τον Καρνέζη.

Η Νάπολι, ωστόσο, κυριάρχησε στη συνέχεια και έφτασε σε μεγάλη ανατροπή. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μίλικ ισοφάρισε μετά από φοβερό συνδυασμό του Ινσίνιε και του Καγιεχόν και στο στο 59’ ο Ινσίνιε πέτυχε το τελικό 2-1 με ωραίο σουτ στην κίνηση.

Ο Καρνέζης προδόθηκε από την άμυνά του, όμως στάθηκε τυχερός στο 90’, καθώς ο Ατσέρμπι είχε δοκάρι για τη Λάτσιο μετά από εκτέλεση κόρνερ.