Facebook Pixel Λίβερπουλ - Τσέλσι: Έχασε τεράστια ευκαιρία η Λίβερπουλ, γκέλα με Λέστερ - Ξεφτίλα για Τσέλσι!
| 2019-01-30 23:55:00

Έχασε τεράστια ευκαιρία η Λίβερπουλ, γκέλα με Λέστερ - Ξεφτίλα με τέσσαρα για Τσέλσι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για την Τότεναμ.

Λίβερπουλ - Τσέλσι: Μεγάλη ευκαιρία να ξεφύγει με +7 από την δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι έχασε η Λίβερπουλ, που έμεινε στο 1-1 με την Λέστερ στο "Άνφιλντ".

Ο αγώνας για τους Κόκκινους ξεκίνησε ιδανικά αφού μόλις στο 3' ο Μανέ άνοιξε το σκορ, ωστόσο η Λέστερ απάντησε με ένα γκολ του Μαγκουάιρ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης κι έτσι έμεινε στο 1-1, αλλά ακόμα κι έτσι αύξησε την διαφορά της από την Σίτι στους 5 βαθμούς.

Στα άλλα ματς η Τσέλσι γνώρισε ταπεινωτική ήττα με 4-0 από την εκπληκτική Μπόρνμουνθ, με δύο γκολ των Κινγκ και από ένα των Μπρουκς και Ντάνιελς, όλα στο δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος, σπουδαία νίκη με ανατροπή πήρε η Τότεναμ επί της Γουότφορντ με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κάθκαρτ στο 38', όμως τα "σπιρούνια" έφεραν τα πάντα... τούμπα, ισοφαρίζοντας στο 80' με τον Σον και παίρνοντας τελικά τη νίκη με τον Γιορέντε στο 87'.