Facebook Pixel Άρης - Μόλντε: Το... παραλίγο έπος του Άρη, το "σοκ" στην παράταση και η κόκκινη που δεν βγήκε (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-08-16 00:43:00

Δείτε τα highlights από την σπουδαία αναμέτρηση Άρης - Μόλντε.

Άρης - Μόλντε: Μετά από ένα τρομερό ματς 120 λεπτών, ο Άρης δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το… θαύμα και να πάρει εκείνος το «εισιτήριο» για τα φετινά play-offs του Europa League, παρά τη νίκη του με 3-1 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» απέναντι στη Μόλντε.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλό τους, έφτιαξαν πολλές ευκαιρίες και κατάφεραν να πάνε το παιχνίδι στην παράταση με 3-0, χάρη στη… φαουλάρα του Ματίγια στο 25’, την προβολή του Δεληζήση στο 37’ και την ωραία κεφαλιά του Ντιγκινί στο 84ο λεπτό! Ωστόσο, οι Νορβηγοί μπόρεσαν να εκμεταλλευθούν μια αδράνεια και να χτυπήσουν στην «κόντρα», με το γκολ του Μπολί στο πρώτο λεπτό του έξτρα χρόνου του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης να αποδεικνύεται καθοριστικό για την υπόθεση πρόκριση…

Πάντως, οι Θεσσαλονικείς έχουν και σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία, καθώς στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας, ο ρέφερι δεν τιμώρησε, όπως έπρεπε, με κόκκινη κάρτα τον Λέκε Τζέιμς για αγκωνιά!