Facebook Pixel Premier League: Η Λίβερπουλ κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Σαουθάμπτον επικρατώντας με 2-1.
| 2019-08-17 19:00:00

"Καρδιοχτύπι" για Λίβερπουλ - Γκολάρες Μανέ και Φιρμίνο - Νίκημε με 2-1 την Σαουθάμπτον

Τα αποτελέσματα των υπόλοιπων παιχνιδιών της Premier League.

Οι Πρωταθλητές Ευρώπης προηγήθηκαν με τον Μανέ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου,με μια εξαιρετική ενέργεια από τον Σενεγαλέζο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κόκκινοι μπήκαν δυνατά πιέζοντας και κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο 71' με τον Φιρμίνο.

Ο Μανέ έβγαλε για τον Βραζιλιάνο, ο οποίος με εξαιρετική ενέργεια πλάσαρε για το 2-0.

Στο 83' σε μια ανυποψίαστη φάση ο Αντριάν πήγε να διώξει την μπάλα, στέλνοντας την στον Ινγκς που σκόραρε και έβαλε ξανά στο παιχνίδι τους γηπεδούχους.

Τελικά οι Κόκκινοι κατάφεραν να πάρουν την δεύτερη διαδοχική τους νίκη, μένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.