Facebook Pixel Φραντσίσκο Ζεράλδες - ΑΕΚ: Ανοησία και κόκκινη Ζεράλντε στο 34’ - Απίστευτη αντίδραση από τον κόσμο - Γιούχα στο ημίχρονο
| 2019-08-25 22:46:00

Ανοησία και κόκκινη Ζεράλδες στο 34’ - Απίστευτη αντίδραση από τον κόσμο - Γιούχα στο ημίχρονο!

"Βράζει" ο κόσμος, έστειλαν... μήνυμα στον Καρντόσο.

Φραντσίσκο Ζεράλδες - ΑΕΚ: Με τον χειτότερο ξεκίνησε την καριέρα του στο ελληνικό πρωτάθλημα ο Φραντσίσκο Ζεράλντες, καθώς στο παιχνίδι της πρεμιέρας με την Ξάνθη, κατάφερε να αποβληθεί σε 34 λεπτά!

Ο Πορτογάλος είδε κίτρινη κάρτα στο 12' για κλωτσιά σε αντίπαλο πάνω στη φάση, ωστόσο... δεν έβαλε μυαλό και στο 34' είδε την κίτρινη για δεύτερη φορά, πάλι για σκληρό μακράρισμα. Μάλιστα, ο διαιτητής Παπαδόπουλος συμβουλεύτηκε και το VAR πριν τον αποβάλει.

Οι φίλοι της ΑΕΚ πάντως αντέδρασαν άμεσα και... δεν τα έβαλαν με τον διαιτητή, αλλά με τον παίκτη της ομάδας τους και «έστειλαν μήνυμα» στον Μιγκέλ Καρντόσο, φωνάζοντας ρυθμικά το όνομα του Μάρκο Λιβάγια που ήταν στον πάγκο.

Ανάλογη αντίδραση υπήρξε και στο ημίχρονο, όταν υπήρξε έντονη γιούχα με το ματς στο 0-0...