Facebook Pixel Sportdog.gr | Πήρε φόρα και... γαζώνει - Η Μάντσεστερ Σίτι έβαλε πέντε γκολ σε 18 λεπτά! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-09-21 17:47:00

Ασταμάτητη η πρωταθλήτρια Αγγλίας!

Premier League - Μάντσεστερ Σίτι: Κάτι παθαίνει μόλις αντιμετωπίζει τη Γουότφορντ η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα, δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.

Μετά το εμφατικό 6-0 στον περσινό τελικό Κυπέλλου Αγγλίας, η Σίτι έκανε από νωρίς το πρώτο βήμα για σκορ-ρεκόρ, αφού προηγείται της Γουότφορντ με 5-0 στο ημίχρονο, με το σκορ μάλιστα να έχει διαμορφωθεί ήδη από το 18ο λεπτό!

Μάλιστα οι "πολίτες" έχουν πέντε διαφορετικούς σκόρερ, αφού οι Νταβίντ Σίλβα, Αγκουέρο, Μαχρέζ, Μπερνάρντο Σίλβα και Οταμέντι έχουν βρει δίχτυα!