Facebook Pixel Sportdog.gr | Μπάρτσα από... τα παλιά - "Καθάρισε" με 3αρα την Ειμπάρ - Μάγεψε η τριπλέτα MSG
| 2019-10-19 16:04:00

Μπάρτσα από... τα παλιά - "Καθάρισε" με 3αρα την Ειμπάρ - Μάγεψε η τριπλέτα MSG

Έπιασε προσωρινά κορυφή.

La Liga: Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 3-0 της Ειμπάρ εκτός έδρας και έπιασε προσωρινά κορυφή στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Σκόρερ για την ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε οι Μέσι, Γκριεζμάν και Σουάρες με τον Γάλλο να επιβεβαιώνει την καλή φόρμα στην οποία βρίσκεται και να έχει συμμετοχή και στα τρία γκολ.

Εκείνος ήταν που άνοιξε το σκορ στον αγώνα, μόλις στο 13' λεπτό, φτάνοντας τα τέσσερα γκολ τη φετινή σεζόν.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μπλαουγκράνα είδαν το γκολ του Λουίς Σουάρες μετά από πάσα του Λιονέλ Μέσι να ακυρώνεται, καθώς ο Ουρουγουανός βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

Στο 58' Ντε Γιόνγκ, Σουάρες, Γκριεζμάν άλλαξαν πάσες, με τον τελευταίο να τροφοδοτεί τον Μέσι, ο οποίος με πλασέ έγραψε το 0-2.

Το 3-0 ήρθε στο 66' με τον Μέσι να βγάζει στον Σουάρες και εκείνον να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Οι αρχικές ενδεκάδες:

Έιμπαρ (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Ντμίτροβιτς, Αρμπίγια, Κότε, Πάουλο Ολιβέιρα, Ντιόπ, Πέδρο Λεόν, Ορεγιάνα, Ντε Μπλάσις, Σέρχιο Άλβαρεθ, Τσάρλες, Σέρχι Ενρίτς

Μπαρτσελόνα (Ερνέστο Βαλβέρδε): Τερ Στέγκεν, Ζόρντι Άλμπα, Σέρτζι Ρομπέρτο, Ουμτιτί, Λενγκλέ, Μπουσκέτς, Αρτουρ, Ντε Γιόνγκ, Μέσι, Σουάρες, Γκριεζμάν