Facebook Pixel Παναθηναϊκός - ΑΕΛ: Παραλίγο να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις ο Διούδης (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-10-27 18:12:00

Απίθανη φάση στις καθυστερήσεις - Παραλίγο να ισοφαρίσει την ΑΕΛ ο... Διούδης! (ΒΙΝΤΕΟ)

Θα ήταν το γκολ της χρονιάς!

Παναθηναϊκός - ΑΕΛ: Οι Λαρισαίοι πήραν το διπλό με 2-1 στο ΟΑΚΑ, σε ένα ιδιαιτέρως επεισοδιακό παιχνίδι, το οποίο λίγο έλειψε να έχει απίθανο φινάλε.

Στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, ο Παναθηναϊκός κέρδισε φάουλ και ο τερματοφύλακας του Τριφυλλιού, Σωκράτης Διούδης, προωθήθηκε στην αντίπαλη περιοχή για την τελευταία φάση του ματς.

Όχι μόνο αυτό, αλλά ο γκολκίπερ των Πρασίνων, πήρε κεφαλιά λίγο έξω από τη μικρή περιοχή και έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ, χάνοντας την ευκαιρία να πετύχει ένα σπάνιο γκολ!