Facebook Pixel Απίστευτη ανατροπή για ΑΠΟΕΛ που βλέπει πρόκριση - Σόκαρε την Λάτσιο στο 95’ η Σέλτικ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-11-07 22:11:00

Μεγάλα ματς για την 4η αγωνιστική του Europa League.

Τεράστια νίκη με 2-1 επί της Καραμπάγκ στην Κύπρο πήρε ο ΑΠΟΕΛ και απέκτησε πάρα πολλές πιθανότητες για πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Αζέρους να προηγούνται με γκολ του Μεντβέντεφ από το 10', όμως οι γηπεδούχοι έκαναν την ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας με τον Λούκας στο 59' και τον Ιωάννου στο 88'.

Στο άλλο μεγάλο ματς της ημέρας η Σέλτικ πανηγύρισε απίθανη νίκη μέσα στο "Ολίμπικο" επί της Λάτσιο με 2-1, πετυχαίνοντας το γκολ της νίκης στο 95ο λεπτό με τον Νίτσαμ.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Λάτσιο αντιμετωπίζει πιο ορατό από ποτέ το φάσμα του αποκλεισμού, καθώς θέλει 2 στα 2 στα επόμενα ματς, αλλά και δύο ήττες της δεύτερης στον όμιλο, Κλουζ.

Στα υπόλοιπα ματς η Σεβίλλη επικράτησε άνετα με 5-2 της Ντουντελάνζ στο Λουξεμβούργο, ενώ η Σταντάρ Λιέγης πήρε σημαντικό τρίποντο κερδίζοντας με 2-1 την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στο Βέλγιο.