Facebook Pixel Sportdog.gr | Τρελή ματσάρα - Ο Εργοτέλης "ξέρανε" την Κέρκυρα στο 96’!
| 2019-11-11 19:36:00

Τρελή ματσάρα - Ο Εργοτέλης "ξέρανε" την Κέρκυρα στο 96’!

Μεγάλη νίκη των Κρητικών με 2-1.

Superleague 2: Σε ένα ματς με ιδιαιτέρως συναρπαστική εξέλιξη, ο Εργοτέλης επικράτησε με 2-1 της Κέρκυρας και πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, φτάνοντας στους 4 βαθμούς και αφήνοντας τους Φαίακες στους -3.

Ο Εργοτέλης προηγήθηκε στο 64' με τον Κουατένγκ, όμως η Κέρκυρα φάνηκε να "κλέβει" τον βαθμό της ισοπαλίας στο 88', όταν ισοφάρισε με υπέροχο "τακουνάκι" του Βουκελάτου.

Ωστόσο, ο Ροβίθης είπε την... τελευταία λέξη στην αναμέτρηση, καθώς σκόραρε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε στους Κρητικούς τη νίκη με 2-1.